Woski i preparaty do zabezpieczania lakierów samochodowych różnią się od siebie jakością czy skutecznością, aczkolwiek nie wystarczają już posiadaczom samochodów luksusowych, sportowych czy tuningowanych. W takich samochodach stosowane są bowiem lakiery o bardzo imponującym wyglądzie, aczkolwiek będące bardzo delikatnymi, toteż wymagają wyższego poziomu ochrony lakieru niż normalne warianty.

Najlepsze ochronne powłoki ceramiczne na samochód

zabezpieczenie ceramiczne ruda śląskaNie oznacza to jednak iż właściciele samochodów osobowych, malowanych zwykłymi lakierami poprzestają na standardowych środkach ochrony karoserii. Wręcz przeciwnie, wielu kierowców sięga po bardziej zaawansowane preparaty, chcąc jak najdłużej utrzymać doskonały wygląd samochodu. Najlepszym preparatem jaki jest w użyciu są ceramiczne powłoki ochronne, które działają podobnie do wosku samochodowego, aczkolwiek mają znacznie skuteczniejsze działanie, większą trwałość, a przede wszystkim, nie muszą być co kilka tygodni poprawiane czy nanoszone ponownie. Mnóstwo myjni detailingowych i zakładów odnawiających samochody nakłada na karoserię zabezpieczenie ceramiczne Ruda Śląska ma jedną z pierwszych takich myjni w kraju, która specjalizuje się w zabezpieczaniu samochodowej karoserii za pomocą właśnie takich powłok. Są one dobierane do samochodu pod kątem połysku lakieru, oraz czasu jaki pojazd spędza na drodze.

Luksusowe samochody są więc często traktowane cienkimi warstwami zabezpieczającymi, a samochody drogowe, które użytkowane są intensywnie otrzymują stosowanie większą warstwę. Samo nakładanie ochronnych preparatów zajmuje kilkanaście minut, a z racji iż nie wymagają one czasu na wyschnięcie, samochód jest gotowy do jazdy już po zakończeniu zabiegu nakładania powłoki ceramicznej na karoserię.