Oglądając różne strony w internecie wpadłam na tematykę urządzania balkonów i tarasów. Jako że mieszkanie mamy nowe, bo wprowadziliśmy się w zeszłą zimę, to jeszcze balkonu nie zdążyliśmy urządzić. Priorytetem było dokończyć wnętrze, a balkon zostawiliśmy na koniec. Budżet jak zwykle mam ograniczony, więc szukałam czegoś w ekonomicznej cenie, tak by jak najmniej odczuł to nasz portfel.

Palety z IPPC tylko od polecanego dostawcy

polecani dostawcy palet ippcCeny w sklepach przerażają. Za zwykły komplet mebli ogrodowych, bądź balkonowych trzeba zapłacić krocie. Wiadomo, że sporo rzeczy mi się podoba, ale po przeanalizowaniu cen, uznałam, że musimy znaleźć inne rozwiązanie. Strony internetowe zainspirowały mnie, aby zrobić meble samemu z pomocą męża. Jako że mąż kiedyś interesował się obrabianiem drewna, to uznaliśmy, że spróbujemy sami zrobić meble z palet. W naszej okolicy są polecani dostawcy palet IPPC. Nie są to zwykłe palety, mają certyfikat jakości, dzięki czemu mogę być spokojna, że wytrzymają na dłużej niż jeden czy dwa sezony. Nie musimy się obawiać, że w drewnianych paletach pozostaną jakieś owady bądź bakterie, które mogą się rozpowszechnić i zainfekować resztę palet. Po wycenie palet złożyliśmy stosowne zamówienie. Na innych aukcjach domówiłam materiałowe obicia. Sam etap zbijania palet mąż miło wspomina. Palety były solidne i na prawdę ładne. Pierwotnie mieliśmy je pomalować, ale naturalne wyglądały na tyle ładnie, że uznaliśmy, że takie je zostawimy.

Znajomi, którzy byli u nas, sami zamarzyli sobie takie meble z palet. Daliśmy namiar na naszego dostawcę i już oczekują na swoje zamówienie. Dobrze jest wyszukiwać tańszych alternatyw, bo dzięki temu mamy meble w lepszej cenie, a co najważniejsze są oryginalne i nikt w okolicy takich nie ma.