Nie jest to nic nowego, iż w naszym małżeństwie co chwilę pojawiają się nowe kryzysy. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że mamy zupełnie inne charaktery, oczekiwania, a także spojrzenie na wiele spraw. Jednak to wcale nie oznacza, że nie będziemy mogli z takich kryzysów wyjść. Najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiednią pomoc.

Gdzie udać się na małżeńską terapię?

psycholog dla par z poznaniaGdy będziemy w sytuacji, że nie będziemy mogli porozumieć się ze swoim partnerem lub swoją partnerką, to niekoniecznie musimy od razu decydować się na zakończenie tego związku. Wręcz przeciwnie. Bardzo często jest to informacja o tym, że nasza relacja wymaga pewnych poprawek, przez co będzie jeszcze piękniejsza. Tutaj pomocnym specjalistą może okazać się psycholog dla par z poznania. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić dokładnie, w jakiej sferze naszego życia nie możemy się porozumieć. Jest to bardzo ważne, aby móc w ogóle zacząć współpracować z terapeutą. Ponadto na spotkania z psychologiem nie powinniśmy wybierać się w pojedynkę, ale jednak zawsze razem. Wtedy możemy spojrzeć na dany problem z różnych stron i często mamy okazję przekonać się o tym, że nie każdy z nas ma tylko rację. Zobaczmy zatem opinie o najlepszych psychologach, do których będziemy mogli mieć zaufanie. W końcu takiemu specjaliście mamy powierzać bardzo intymne sprawy, a także uzyskać pomoc. Nie zwlekajmy zatem z szukaniem pomocy.

Po znalezieniu specjalisty, powinniśmy jak najszybciej umówić się na pierwszą wizytę. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że nie zawsze jednorazowa wizyta, ale trwałe zmiany będą wymagać od nas systematycznego uczęszczania na terapię. Ponadto powinniśmy nastawić się również na pracę własną. Jest to ważne, ponieważ od nas będzie oczywiście zależeć najwięcej.