W kotach rasy brytyjskiej nie sposób nie zakochać się od pierwszego wejrzenia. Nic dziwnego, że rasa ta zdobywa tak wielką popularność w naszym kraju, jednakże zanim zdecydujemy się na zakup takiego kociaka warto wcześniej zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi zarówno pielęgnacji, jak i charakteru.

Spokojne i piękne koty brytyjskie

kot brytyjski krótkowłosy warszawaIch wygląd potrafi skraść serce już w pierwszych sekundach. Rzeczywiście koty brytyjskie prezentują się zarówno niezwykle uroczo, jak i jednocześnie bardzo majestatycznie. W dodatku ich wielkie oczy potrafią zrobić równie ogromne wrażenie na każdym, kto w nie spojrzy. Rasa ta występuje zarówno w wersji długowłosej, jak i z krótką sierścią, a najpopularniejszym wariantem występującym w naszym kraju, jest druga wersja, czyli kot brytyjski krótkowłosy Warszawa to miasto w którym bez problemu znajdziemy renomowane hodowle w których możemy zakupić takiego kotka. Warto w tym celu od razu skontaktować się z hodowlą bez względu na to, czy są obecnie dostępne kociaki i zarezerwować sobie malucha czy teraz, czy na przyszłość. Pamiętajmy także, że koty brytyjskie krótkowłose wcale nie mają króciutkiej sierści, jak typowy kot. Są one niezwykle puchate i milutkie w dotyku, lecz ich sierść jest po prostu nieco krótsza niż przy wariancie długowłosym, który przypomina bardzo Ragdoll’a. 

Koty brytyjskie nie są problematyczne zarówno jeśli chodzi o pielęgnacje, jak i charakter. Wystarczy je regularnie wyczesywać, aby nie mieć w domu problemu z nadmierną sierścią. Koty te dodatkowo są bardzo spokojne i jako dorosłe osobniki więcej czasu przesypiają niż poświęcają zabawie, co również ma wpływ na zmniejszoną ilość sierści w mieszkaniu. Są to koty bardzo spokojne i ciche, a zatem idealne dla osób niedoświadczonych.