Trening Umiejętności Społecznych to nazwa kursu dziecięcego, który kształtuje w malcach poczucie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, uczy rozpoznawania emocji własnych oraz cudzych, a także odpowiedniego i kompromisowego reagowania w różnorodnych spornych i problematycznych sytuacjach, którymi wypełniona jest rzeczywistość.

TUS remedium na dziecięce problemy

najlepszy trening umiejętności społecznych dla dzieci gdańskSzczególnie najmłodszym trudno jest odnaleźć się we współczesnym świecie. Bywa, że rzeczywistość wypełniona technologią staje się dla nich wielką barierą w nawiązywaniu znajomości czy zdobywaniu przyjaciół. Schematy z gier komputerowych nie zawsze ułatwiają rozpoznawanie własnych czy cudzych potrzeb emocjonalnych i nie uczą rozwiązań w sytuacjach konfliktowych ani asertywności. Czasem ukształtować odpowiednią postawę i nauczyć większej radości życia, spokoju i komfortu w relacjach z innymi pomoże malcom dopiero cykl odpowiednich ćwiczeń jak najlepszy Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci Gdańsk to jedyne miasto, gdzie na cyklu spotkań kursu malcy pracują w grupach, które stanowią społeczne minilaboratorium. Tutaj uczą się łącznie z innymi podczas zabaw tematycznych lub spotkań realizowanych w większej przestrzeni społecznej jak kino czy restauracja. Poznawanie ważnych zasad społecznych odbywa się tu samoczynnie i nie jest rodzajem nauki szkolnej, lecz raczej zdobywaniem odpowiednich, bardzo przydatnych nawyków.

Kiedy malec buntuje się, często złości lub stawia opór – nie zawsze przyczyną jest jego temperament czy tzw. charakter. W dużej mierze najmłodsi reagują w ten sposób, kiedy nie potrafią poradzić sobie w jakiejś sytuacji i po prostu czują się zagubieni. We współczesnym, zdominowanym przez technologię świecie najczęstszym źródłem poczucia zagubienia dziecka jest nieumiejętność obcowania z grupą. Zasad społecznych może nauczyć malca TUS i jest to obecnie najlepszy i najczęściej polecany sposób na dziecięce problemy.