Moi dziadkowie dość nieoczekiwanie zmarli w wypadku samochodowym. Kiedy się o tym dowiedziałam, początkowo nie chciałam w to uwierzyć. Jednak nie mogłam długo udawać, że nic się nie stało. Jeszcze tego samego dnia musiałam się pozbierać i zorganizować dla nich pogrzeb. Obawiałam się, że skoro pochowane mają zostać na raz dwie osoby, to będzie mi dwa razy trudniej załatwić wszystkie formalności.

Zależało mi na dobrych usługach pogrzebowych

usługi pogrzebowe - pruszcz gdańskiCałe szczęście nie było to takie trudne, jak mi się wydawało. Zaczęłam od poszukiwania zakładu pogrzebowego, który mógłby mi w tym pomóc. Zależało mi na tym, aby znaleźć kogoś, kto oferuje profesjonalne i rzetelne usługi pogrzebowe 24h Gdańsk to miejscowość, od której rozpoczęłam poszukiwania takiego miejsca. Muszę przyznać, że dość szybko znalazłam solidną i uznaną firmę pogrzebową, która specjalizowała się zarówno w tradycyjnych pochówkach, jak i kremacjach zwłok. Wiele osób podkreślało, że można tam zyskać dużą pomoc, a pracownicy są niezwykle empatyczni i zaangażowani w problemy swoich klientów. Pomagają w załatwieniu formalności urzędowych, a dodatkowo dzięki niskim cenom można być pewnym, że koszt zorganizowała uroczystości pogrzebowej nie przekroczy kwoty zasiłku pogrzebowego. Właśnie na takiej pomocy mi zależało. Ostatecznie bardzo się ucieszyłam, że trafiłam do tego miejsca.

Przede wszystkim dlatego, że działali oni bardzo szybko i sprawnie. Niezwykle sprawnie załatwili wszystkie formalności i samodzielnie zajęli się przygotowaniem zwłok do tak zwanej ostatniej podróży. W tym zakładzie pogrzebowym mogłam skorzystać między innymi z takich usług, jak malowanie ciała, aby dobrze wyglądało podczas pożegnania w sali pożegnań. Zakład zorganizował również autokar dla gości pogrzebowych.