Wiele nowoczesnych systemów kontroli nawadniania posiada wbudowane moduły wifi, dzięki którym możliwe jest kontrolowanie ich pracy zdalnie, z poziomu aplikacji na telefonie. Niestety, równie wiele sterowników nie ma takiej funkcji, nawet jeśli są one sprzętem najnowszej generacji. Na szczęście, sterowniki takie pozwalają na zamontowanie modułu wifi.

Zaawansowany moduł sterowania internetowego

moduł wifi rain birdW sterownikach nie montuje się modułów wifi najczęściej dla zachowania przystępnej dla klienta ceny. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj w seriach sterowników które są w sprzedaży od długiego czasu, i mają dobrą renomę wśrod klientów. Pozwalają one natomiast na montaż zewnętrznych modułów wifi, dzięki którym ich możliwości rosną w bardzo dużym stopniu, a komfort korzystania z systemu irygacyjnego jest jeszcze większy. Moduł wifi Rain Bird jest jednym z najbardziej rekomendowanych modułów sterowania bezprzewodowego, gdyż jest on bardzo kompatybilny z wieloma różnymi sterownikami, w tym i tymi ze starszych generacji, i może być montowany w kilka sekund w dowolnym zgodnym urządzeniu. Wymaga on krótkiej konfiguracji, po której sprzęt jest gotowy do działania, i pozwala właścicielowi na sterowanie nawadnianiem z poziomu telefonu. System sterowania umożliwia tworzenie harmonogramu nawadniania, łącznie z długością, intensywnością i wieloma innymi parametrami cyklu, a po rozpoczęciu i zakończeniu cyklu, właściciel jest powiadamiany komunikatem w aplikacji.

W podobny sposób można ustawić bardziej zaawansowane funkcje sterownika, takie jak choćby automatyczna reakcja na warunki pogodowe i dostosowanie cyklu lub jego całkowite wyłączenie. Wszystkie funkcje są bardzo przejrzyste i łatwe do opanowania, toteż nie zdarza się by ktokolwiek miał problemy ze sterowaniem.