Kilkanaście dni temu moja córka przyniosła do mieszkania małego szczeniaka. Przyznam szczerze, że nigdy nie miałam psa i początkowo nie miałam nawet pojęcia, czym powinnam karmić takie maleństwo. Nie wyobrażałam sobie jednak, że miałabym go oddać do schroniska. Musiałam szybko przyswoić wiedzę na temat wymagań psa. Dowiedziałam się, że przede wszystkim powinnam się zapisać z nim na szkolenie.

Gdzie w Warszawie wyszkolę szczeniaka?

zalecane szkolenia dla szczeniaków w warszawieOkazało się bowiem, że psa trzeba uczyć już od małego tak podstawowych kwestii, jak reagowanie na komendy, przychodzenie na zawołanie, czy też odpowiednie zachowanie się w przypadku spotkania innych psów (szczególnie tych wykazujących agresję). Kiedy okazało się, że szczeniak powinien przejść takie szkolenie już w wieku trzech miesięcy to natychmiast zaczęłam poszukiwania miejsca, gdzie można wyszkolić zwierzę. Całe szczęście nie było to trudne. Bardzo szybko udało mi się bowiem znaleźć miejsce, które oferuje między innymi zalecane szkolenia dla szczeniaków w Warszawie. Jest to psie przedszkole, którego siedziba mieści się niemal w samym centrum tego miasta, dlatego nie miałam żadnych problemów z tym, żeby trafić na miejsce. Już kilka dni później rozpoczęłam szkolenie wraz z psem. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z jego przebiegu. Przede wszystkim dlatego, że było prowadzone na najwyższym poziomie, niezwykle profesjonalnie.

Prowadzący, który był jednocześnie weterynarzem oraz behawiorystą zwierząt, podchodził do wszystkich szczeniąt z dużą dozą cierpliwości i empatii. Szkolenie odbywało się w małych kilkuosobowych grupach, dlatego mój szczeniak mógł powoli przyzwyczajać się zarówno do obecności ludzi, jak i innych zwierząt, co było naprawdę bardzo ważne. Jestem zadowolona ze szkolenia w tym miejscu.