Niewątpliwie salon jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Dodatkowo przyjmujemy tam gości i może nam zależeć, aby aranżacja tego wnętrza była wyjątkowa. Płytki wielkoformatowe pozwalają właśnie na stworzenie unikalnej aranżacji tej przestrzeni. Gorącym trendem ostatnich lat są wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym. Z tego powodu najpopularniejsze są płytki utrzymane w kolorystyce neutralnej.

Najmodniejsze płytki wielkoformatowe w naszym domu

estetyczne płytki wielkoformatowe do salonuDoskonałą bazą i tłem dla mebli mogą być płytki wielkoformatowe w jasnoszarym odcieniu, a osoby ceniące ciepłe aranżacje mogą wybrać odcienie beżu. Oczywiście nie należy także zapominać o klasycznych płytkach formatowych w czarnym kolorze, które prezentują się pięknie w przestronnych wnętrzach. Jeżeli chcemy zaaranżować dom w stylu glamour, powinniśmy postawić na płytki, które imitują marmur. Warto postawić na estetyczne płytki wielkoformatowe do salonu. Należy tez pamiętać, że gres jest doskonałą alternatywą dla drewna, dlatego nie należy zapominać o modelach imitujących drewno. Ciekawie prezentują się także płytki kamienne. Kafle, które są wykonane z naturalnego kamienia, są bardzo eleganckie i same w sobie luksusowe. Natomiast wieloformatowe kamienne płytki są rozwiązaniem o najwyżej jakości dla wymagających klientów. Modele małoformatowe w ostatnich latach odchodzą w zapomnienie i coraz częściej są wykorzystywane jedynie do wymiany uszkodzonych miejsc, w których były położone.

Ze względu na rozmiar płytek wielkoformatowych, na jedną przestrzeń potrzebnych jest znacznie mniej płytek w porównaniu do mniejszego formatu. Oznacza to przede wszystkim mniejszą liczbę fug do położenia, jak i przekłada się na lepszy efekt wizualny. Oprócz tego czyszczenie i konserwacja takich płytek są bardzo proste. Mniejsza liczba fug przekłada się na mniejszą powierzchnię do czyszczenia, co jest szczególnie korzystne.