Domy letniskowe wykonane z kontenerów mieszkalnych to jeden z najciekawszych i najszybciej rozwijających się trendów w architekturze. Rozwiązanie to ma jednak wiele zalet i stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Kontenerowe domy letniskowe to specjalne całoroczne konstrukcje mieszkalne wykonane z kontenerów transportowych.

Montaż letniskowego domku kontenerowego

letniskowe domki z kontenerówDomki letniskowe to tak naprawdę zwykłe kontenery mieszkalne, ale budowane z myślą o spędzaniu w nich wakacji. Kontenerowe domki nie wymagają również pozwoleń na budowę. Mogą być wykorzystywane w dowolnym celu i nadają się do różnych terenów. Same domki letniskowe mogą występować w różnych wersjach. Na przykład istnieją najbardziej luksusowe umeblowane domy z klimatyzacją, bieżącą wodą i elektrycznością.  wakacyjne mają łazienki, aneksy kuchenne i tarasy z grillem. Istnieją również mniej efektowne, ale nieco tańsze typy. W niektórych z tych konstrukcji elektryczność i ogrzewanie mogą być całkowicie niezależne dzięki panelom fotowoltaicznym. Niektóre  letniskowe domki z kontenerów mogą być również używane zimą, umożliwiając całoroczne wakacje. Mają one różne rozmiary i konfiguracje. Domy kontenerowe m ogą być wyposażone w taką samą instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, okna i drzwi, jak domy konwencjonalne. Oznacza to, że bez izolacji latem w domu może być gorąco i może tworzyć się kondensacja. Sama izolacja z wełny nie jest zatem wystarczająca.

Można jednak rozwiązać ten problem, zabezpieczając krawędzie polietylenem lub pianką PUR, aby ułożona wełna nie zawilgotniała i nie zgniła. Ważne jest również zaizolowanie pozostałych ścian. Ściany wypełnione izolacją ochronią przyszłe domy przed nieprzyjemnymi temperaturami latem i zimą. Zgnilizna i niedbalstwo w zabudowie kontenerowej mogą poważnie osłabić konstrukcję budynku i obniżyć warunki życia.