Jakiś czas temu pod mój dom przybłąkał się mały piesek. Zdecydowałam się go zaadoptować, ponieważ nie wyobrażałam sobie, że mam takiego malutkiego, słodkiego pieska oddać do schroniska. Problem w tym, że bardzo często wyjeżdżałam w delegacje. Musiałam wtedy zabierać psa ze sobą w podróż. Obawiałam się jednak, że będzie on bardzo kręcił się po samochodzie.

Zalety wygodnych fotelików dla psa do samochodu

wygodny fotelik dla psa do samochoduBałam się, że zrobi on sobie krzywdę, gdy będę na przykład szybko hamowała, a on akurat będzie skakać po fotelach. Całe szczęście przyjaciółka podpowiedziała mi, że przecież mogę kupić fotelik samochodowy dla psa. Prawdę mówiąc nawet nie wiedziałam, że takie akcesoria istnieją. Gdy jej to powiedziałam, od razu zabrała mnie do sklepu zoologicznego, gdzie można było takie kupić. Znalazłam tam naprawdę wygodny fotelik dla psa do samochodu. Można go było przypiąć do przedniego lub tylnego fotela w samochodzie. Pies może w nim wygodnie usiąść lub położyć się. Jest on przypięty do fotelika za pomocą specjalnych szelek samochodowych, które są dołączone do kompletu. To bardzo ważne, ponieważ do fotelika nie powinno się przypinać psa za pomocą zwykłej obroży i smyczy. Szelki samochodowe pełnią bowiem taką samą funkcję, jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie dla człowieka. Zachęcona przez przyjaciółkę zakupiłam więc ten fotelik i już wkrótce przekonałam się, że to było świetne rozwiązanie.

Pies w legowisku czuł się bardzo dobrze. Mógł on zachować tam swobodę ruchów, a ja byłam spokojna, że w razie kraksy czy wypadku na pewno nic mu się nie stanie. Fotelik wykonany był z wysokojakościowego i wodoodpornego tworzywa, które było niezwykle wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania od pazurów. Korzystam z niego już od dawna i jestem zadowolona.