Jeśli jesteśmy fanem tradycyjnych łaźni parowych, możemy się zastanawiać, czy zamiast tego powinniśmy rozważyć zakup sauny na podczerwień. Na szczęście korzystanie z sauny na podczerwień ma kilka wyraźnych korzyści, w tym niższe ciśnienie krwi, redukcję stresu i lepsze przestrzeganie regularnej aktywności fizycznej. Warto dowiedzieć się, dlaczego te sauny są lepsze od tradycyjnych łaźni parowych.

Sauny infrared mają większą moc 

sauna infrared jednoosobowaTechnologia zastosowana w tych saunach jest potężniejsza niż łaźnie parowe, a ich drewniane konstrukcje sprzyjają głębokiemu relaksowi. Tradycyjne łaźnie parowe to gorący, wilgotny bałagan i trudno jest cieszyć się głębokim relaksem, słuchając kapiącej wody. Zamiast tego sauna na podczerwień emituje jony ujemne ze ścian, pomagając zmniejszyć zatory i poprawić zdrowie układu oddechowego. Energooszczędne właściwości saun na podczerwień są ważnym czynnikiem dla konsumentów, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące obawy dotyczące zużycia energii. Sauny takie, jak sauna infrared jednoosobowa zużywają około 1/3 energii tradycyjnych łaźni parowych i są łatwe w instalacji i utrzymaniu. Większość saun na podczerwień można ustawić w mniej niż godzinę. I są bardzo przystępne cenowo i wymagają tylko jednej usługi wtyczek. Korzystanie z saun  ma wiele zalet w przypadku różnych problemów zdrowotnych, ale najważniejszą z nich jest możliwość zmniejszenia stresu. Ciepłe, ciche otoczenie sauny sprzyja relaksowi. Naukowcy odkryli, że sauny parowe mogą zmniejszyć stres na różne sposoby, nie tylko poprzez korzyści fizyczne. W dzisiejszym społeczeństwie cisza i samotność mogą zdziałać cuda dla naszego dobrego samopoczucia. Po pierwsze, sauny redukują stres. Ciepło z sauny parowej pomaga pocić się. Pocenie się jest dobre dla organizmu.

Kiedy jest nam gorąco, nasze gruczoły potowe wytwarzają dużą ilość wilgoci, co może pomóc zminimalizować toksyny w naszych ciałach. Jest również świetny dla naszego zdrowia psychicznego. Kiedy się pocimy, czujemy się bardziej zrelaksowani i szczęśliwsi. A ponieważ mamy gruczoły potowe, na które wpływa nasze środowisko, korzystanie z sauny może pomóc nam wyeliminować te toksyny.