Bardzo lubię żyć zgodnie z naturą. Skończyłam studia na wydziale ochrony środowiska. Staram się otaczać ekologicznymi rzeczami, korzystać z produktów eko i naturalnych. Bardzo lubię ekologiczne rzeczy np. kosmetyki, świece, dodatki do domu. Niestety czasami rzeczy eko są drogie .

Słoiki do moich naturalnych świec

duży słoik do świecBardzo lubię świece, codziennie wieczorem mam zawsze kilka zapalonych. Lubię ciepły nastrój, który dają. Używam świec naturalnych, ekologicznych. Są one stosunkowo drogie. Ostatnio w internecie znalazłam sposób jak można samemu zrobić świece. Stwierdziłam, że to jest genialne i postanowiłam zrobić świece własnoręcznie.  Do zrobienia świecy w domu był mi potrzebny duży słoik do świec. W opisie robienia świec własnoręcznie była wskazówka żeby najlepiej kupić  słoiki ze szkła hartownego lub żaroodpornego. Podobno im grubsze szkło, tym większa pewność, że nie pęknie podczas wlewania gorącego wosku, być gładkie i mieć nienaruszoną powierzchnię. Szkło na świece nie może być popękane i wyszczerbione. Piękne szklane słoiki zamówiłam w sklepie internetowym. Zrobienie świecy w domu jest dosyć łatwe.  Wystarczy woskiem zalać dno słoika i chwilę poczekać aż trochę stężeje. Tym sposobem knot zastygnie dokładnie tam, gdzie jest umieszczony. Dopełniamy potem woskiem resztę słoika. Tak zalany woskiem słoik zostawiamy, aż wosk zastygnie. świece zrobiłam oczywiście  z naturalnego wosku sojowego. Pierwsza świeca wyszła znakomicie.  Była ekologiczna, tania i eko.

Postanowiłam zrobić więcej naturalnych, ekologicznych świec. Zamówiłam w internetowym sklepie słoiki do świec  różnej wielkości. Zamówiłam słoiki w różnych kolorach szkła: białe, beżowe i w kolorze pudrowego różu. Zafascynowałam się tworzeniem naturalnych świec w słoikach.