Brytyjska firma JB cieszy się dużą popularnością dzięki swoim niezawodnym sprzętom. Koparki, ładowarki oraz inne maszyny budowlane muszą być regularnie serwisowane. Mimo najwyższej klasy częściom jakie są wykorzystywane w sprzętach najlepszych producentów, czasami zdarza się, że trzeba je wymienić by maszyna działała sprawnie.

Wymiana siłowników w sprzętach JCB

siłowniki jcbNiektóre części jak  siłowniki JCB występują praktycznie w każdej maszynie. Znajdziemy je w koparkach, a ich rodzajów jest bardzo dużo. Montowane są np. na drzwiach maski koparki i wtedy są to siłowniki gazowe. Cena za taki siłownik to koszt około 50 złotych brutto.  Wszystkie awarie czy usterki w koparkach czy koparko-ładowarkach należy serwisować w polecanych warsztatach, które zajmują się naprawianiem takiego sprzętu. Kolejny siłownik, który zużywa się dość często to siłownik do łyżek. Jego cena katalogowa wynosi 3440 złotych brutto. Są niektóre siłowniki droższe inne tańsze. Jednak wymiana ich jest często bardzo ważna do sprawnego działania koparki czy innego sprzętu potrzebnego nam na budowie. Firmy zajmujące się budownictwem muszą mieć sprzęt najwyższej jakości, najlepiej bezinwazyjny. Taki, do którego części są łatwo dostępne i można z powodzeniem je wymieniać. Oprócz siłowników wymieniane są łyżki, stacyjki, korki wlewu oraz różnego rodzaju zawory.

Sprawne urządzenia na budowie to połowa sukcesu. Takie maszyny z firmy JCB są bardzo popularne chociaż nie są tanie. Można je nawet wypożyczać jeśli potrzebujemy np. koparki tylko na krótki okres czasu. Części do maszyn tej firmy w tym siłowniki są tańsze i droższe. Lepiej inwestować w oryginalne części tych maszyn by cieszyć się ich sprawnością długi czas. Części do JCB można zamawiać na stronie producenta lub dystrybutora.