Prowadzę z bratem warsztat samochodowy. Bardzo lubimy naszą pracę, nasz warsztat się rozwija. Mamy coraz więcej klientów, zleceń. Zakupiliśmy tez nowoczesny sprzęt komputerowy do diagnostyki w samochodach. Bardzo nam pomaga w znalezieniu wad i uszkodzeń w pojazdach. Dzięki temu też nasza firma dobrze prosperuje.

Niezbędne części w warsztacie samochodowym

tulejki do sondy lambdaNasz warsztat prosperuje dobrze również dzięki odpowiednim, dobrym częściom i wysokiej jakości do naprawy i wymian. Części zamawianych w specjalistycznych hurtowniach lub bezpośrednio u producenta. Czasami też kupujemy je na giełdzie samochodowej. Ostatnio zakupiliśmy sporą ilość części. W zeszłym tygodniu były pilnie potrzebne tulejki do sondy lambda, które musieliśmy wymienić w kilku samochodach. Udało się nam je zamówić w hurtowni z ekspresową dostawą i dobrą ceną. W samochodach często dochodzi awarii sondy. Uszkodzenie tej części w samochodzie może być wynikiem dostania się do elementu wody lub oleju, a w miesiącach zimowych soli lub błota. Za stan sondy odpowiada też jakoś używanego paliwa. Częstą przyczyną awarii elementu jest także nagromadzenie sadzy na elemencie ceramicznym. Jest to częste ostatnio uszkodzenie w samochodach. Zamówiliśmy części w hurtowni, która gwarantowała ich najwyższą jakość. To było dla nas bardzo istotne, bo zawsze dbamy żeby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług. Dzięki temu mamy ich dużo a nasza marka i renoma na rynku rośnie.

Efektem uszkodzenia lambdy jest też nadmierne zużycie paliwa i wysoka emisja spalin. Objawami uszkodzenia jest gęsty dym wydobywający się z wydechu i podświetlona lampka kontrolna, nieregularna praca silnika. Klientom mówimy żeby nie lekceważyli tych ostrzeżeń i udali się do warsztatu naprawić to uszkodzenie.