Prawie wszyscy każdy poranek rozpoczynają od aromatycznej kawy. Podobno najzdrowszą kawą jest kawa zielona, która niestety nie należy do najsmaczniejszych. W smaku większości osób najbardziej odpowiada kawa czarna świeżo mielona lub kawa rozpuszczalna. Sama jestem smakoszem kawy, kocham kawę pod  różnym postaciami : espresso, cappuccino i latte macchiato.

Zdrowa kawa do ekspresu

kawa bezkofeinowa do ekspresuCodziennie piję dużo kaw, rano w domu z ekspresu, potem kilka ka w pracy, czasami po pracy cappuccino albo latte macchiato z przyjaciółkami. Po wizycie u lekarza  dostałam zalecenia ograniczenia wypijanych kaw dziennie. Nie bardzo lubię pić herbaty dlatego musiałam coś  wymyślić.  Mój ukochany mąż, w trosce o moje zdrowie, kupił dla mnie prezent. Była to kawa bezkofeinowa do ekspresu. Kawa bezkofeinowa jest zdrowsza, zwłaszcza dla osób mających problem z sercem itp. Kawa ta ze  względu na dużą zawartość potasu korzystna jest dla osób z nadciśnieniem, reguluje ciśnienie tętnicze krwi i pozytywnie wpływa na dobre krążenie, wspomagając dodatkowo prawidłowe funkcjonowanie płynów ustrojowych. Była to kawa idealna dla mnie. Oczywiście piłam też zwykłą kawę kofeinową ale już znacznie mniej. Kawa, którą dostałam była od renomowanego producenta kaw, miała wyjątkowy smak i aromat. Bardzo mi zasmakowała bezkofeinowa kawa. Kupiłam dwa inne gatunki kawy, która była delikatna.

Na rynku są w ofercie kawy bezkofeinowe ziarniste, mielone i w kapsułkach. Kawa bezkofeinowa to ratunek dla osób, które nie mogą spożywać tradycyjnej kawy albo muszę ograniczyć jej spożycie. Popularność kawy bezkofeinowej rośnie ostatnio w niespotykanym tempie Najczęściej kawę bezkofeinową kupują osoby, które muszą ograniczyć spożycie kofeiny bo maja problemy zdrowotne i kobiety w ciąży.