Dzieci bardzo szybko się rozwijają i zdobywają nowe umiejętności. Dla nich zabawa się jest inspirująca i dostarczająca nowych bodźców, dlatego też spędzają na niej całe dnie. Nie mniej trzeba pilnować tego czym się bawi nasze dziecko.

Dla kogo są tablice manipulacyjne?

tablica manipulacyjna dla dziewczynkiNa rynku znajdziemy niemalże nieograniczoną ilość zabawek dla maluchów w każdym wieku. Są to przede wszystkim najróżniejsze pluszaki, klocki, lalki, wózki, samochody czy zabawki interaktywne. W związku z tym czasem ciężko wybrać tą jedną najlepszą, dlatego też warto kierować się określonymi kryteriami. Na pewno liczy się bezpieczeństwo, praktyczność i przydatność. Na pewno dobrym pomysłem będzie tablica manipulacyjna dla dziewczynki lub chłopca w wieku od dwunastu miesięcy. W sklepach zabawkowych znajdziemy dwa rodzaje tablic, dla dzieci rocznych oraz dla trzylatków. Taki podział jest konieczny ze względu na możliwości fizyczne maluchów. Dla najmłodszych zawierają one głównie takie elementy jak liczydła, okienka do otwierania i zamykania czy elementy wydające różne dźwięki. Dla starszych pociech, tablice sensoryczne mają już zamki, zasuwy czy nawet skomplikowane labirynty, po których przesuwa się poszczególne elementy. Zabawa taką tablicą jest bezpieczna i z pewnością zajmie każde dziecko na długie popołudnia, ponieważ maluchy uwielbiają otwierać, zamykać, przesuwać i zasuwać. Takie ćwiczenia świetnie rozwijają małą motorykę, ale też abstrakcyjne myślenie. To świetny pomysł na prezent dla chłopca i dziewczynki.

Tablicą manipulacyjną może się bawić każde dziecko, ponieważ zawiera ona elementy interesujące dla wszystkich. Można ją powiesić na ścianie czy też postawić na podłodze na specjalnym stojaku, aby dziecko mogło z niej swobodnie korzystać w dowolnej chwili.