Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie psa. Udomowione czworonogi są częścią rodzin, które zdecydowały się na ich posiadanie. Każdy właściciel zabiera swojego psa nie tylko na spacery, ale również na wszelkie rodzinne wyjazdy. Przewożenie czworonoga w samochodzie jest dzisiaj o tyle łatwiejsze, że można skorzystać ze specjalnych mat i pokrowców ochronnych na siedzenia i do bagażnika.

Specjalna mata chroni czworonoga i samochód

maty na siedzenia samochodowePrzewożenie swojego domowego pupila w samochodzie niesie za sobą pewne ryzyko. Po pierwsze – pupil może nam uszkodzić siedzenia lub bagażnik albo możemy mieć na nich sporo sierści po takiej podróży. Kwestia druga i o wiele ważniejsza to bezpieczeństwo czworonoga. Trzeba odpowiednio go zabezpieczyć i na tyle na ile to możliwe unieruchomić, albo raczej ograniczyć mu przestrzeń do przemieszczania się. W tym celu idealnie nadają się wspomniane maty na siedzenia samochodowe, które rozwiązują powyższe zmartwienia. Można kupić matę na tylną kanapę albo do bagażnika. Niektóre maty posiadają funkcję złożenia ich w specjalny kojec, co doskonale się sprawdza w przypadku przewożenia małych zwierząt domowych. A jeśli nasz psiak gubi sierść to możemy być pewni, że dzięki macie nie będziemy musieli zajmować się później sprzątaniem samochodu. Wystarczy złożyć matę do środka, wyjąć z samochodu i wytrzepać z sierści, jeśli takowa zostanie na niej po podróży ze swoich czworonożnym członkiem rodziny.

Bardzo ważną funkcjonalnością mat ochronnych jest właśnie możliwość złożenia ich w klatkę bądź zamykany kojec. Pies nie będzie mógł przemieszczać się po samochodzie, co ma wpływ również na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Bardzo często dochodzi bowiem do rozproszenia uwagi kierowcy, jeśli pies nie ma ograniczonego pola ruchu w samochodzie, w którym jest przewożony.