Od kiedy pamiętam zawsze interesowałam się modą. Moda jest bardzo ważna w mim życiu. Oglądam programy, blogi modowe. Na co dzień uwielbiam tworzyć różne stylizacje i projektować zestawy na wyście na miasto, dp racy, na eleganckie wyjście. Zapisałam się studia z projektowania mody w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Zajęcia miały się zacząć za miesiąc. Byłam bardzo podekscytowana tymi studiami.

Projektowanie futer na studiach artystycznych

modne długie futroStudia modowe były prowadzone przez absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, interesujące. Na pierwsze zaliczenie miałam zaprojektować modne długie futro w stylizacji miejskiej. Nad projektem pracowałam prawie tygodnie. Zaprojektowałam długie futro w kolorze butelkowej zieleni ze sztucznego materiału poliesteru i wełny.  Dostałam bardzo dobrą ocenę za projekt. Futro mojego projektu pasowało do stylizacji miejskiej, codziennej. Można je było nosić na co dzień do pracy, szkoły. Moim zdaniem są modne niezależnie od aktualnych trendów, do tego skutecznie chronią przed zimnem. Futro można nosić do jeansów, t-shirtów i bluz czy spodni o sportowym kroju. Na zajęciach od znanego projektanta mody dowiedziałam się, że sztuczne futro optycznie pogrubia, co nie oznacza, że nie mogą go nosić kobiety o większych rozmiarach. Muszą jedynie  pamiętać żeby wybrać futro najlepiej w ciemnych i wyszczuplających kolorach. Moje futro na pokazie prac zrobiło duże wrażenie.

Moim zdaniem futra opanują wkrótce rynek modowy. Nosi je coraz więcej celebrytek i blogerek. Sztuczne futra to niezwykle modna stylizacja, a jednocześnie nieśmiertelna klasyka gatunku. Wielu projektantów już dawno zdało sobie z tego sprawę i na dobre wprowadziło je do swoich kolekcji ubrań.