W tym roku zima wyjątkowo mroźna i długa. Nic więc dziwnego, że dzikie zwierzęta szukały siedlisk ludzkich, żeby znaleźć pokarm. Ja jednak miałam wyjątkowego pecha. W mojej piwnicy pojawiły się szczury. Wiedziałam, że te gryzonie przenoszą wiele chorób i są groźne dla zdrowia ludzi, dlatego musiałam natychmiast się ich pozbyć.

Jak skutecznie odszczurzyć mieszkanie?

skuteczne odszczurzanie - toruńNajpierw poszukałam informacji na temat tego, jak odszczurza się takie pomieszczenia. Okazało się, że najlepsze jest połączenie metody chemicznej oraz mechanicznych łapek na szczury. Następnie udało mi się znaleźć firmę, która oferowała takie skuteczne odszczurzanie – Toruń to miejscowość na terenie której świadczyli oni swoje usługi i nie pobierali dodatkowych opłat za dojazd do klienta. Zdecydowałam się skorzystać z ich usług również dlatego, że ich cennik był niezwykle przystępny. Okazało się, że oferują oni szybkie i skuteczne odszczurzanie. Dzięki szybkim terminom zjawili się u mnie już kilka dni później. Na początek zdecydowali się na odszczurzanie za pomocą metody chemicznej. Całą piwnicę również wyozonowali, żeby była czysta, zdezynfekowana po szczurzych odchodach i żebym mogła z niej zacząć korzystać nawet natychmiast po wywietrzeniu się. Następnie rozłożyli pułapki mechaniczne w miejscach przez które szczury mogły przedostać się do piwnicy i dalej do domu z zewnątrz.

To było bardzo ważne, ponieważ dzięki temu plaga szczurów nie mogła pojawić się ponownie, a ja mogłam przekonać się, czy faktycznie moja piwnica jest dla nich atrakcyjna i będą chcieć wracać. Gdyby tak było, powinnam zastanowić się nad specjalnymi pułapkami odstraszającymi. Na wykonane przez siebie usługi firma wystawiła mi nawet kilkumiesięczną gwarancję, z czego byłam naprawdę bardzo zadowolona.