Kilka lat temu stwierdziłem, że irytuje mnie ilość wody w najbliższym otoczeniu mojego domu po opadach atmosferycznych. Było to spowodowane przede wszystkim brakiem systemu do odprowadzania tej wody bezpośrednio z pokrycia dachowego. To wtedy rynnami zainteresowałem się po raz pierwszy. Potem przekonałem się że była to decyzja, z której wynikają jeszcze inne korzyści. 

Jaką rynnę wybrałem do montażu? 

rynny krakówPrzed podjęciem decyzji dotyczącej tego, jakie właściwie rynny zakupie miałem okazję skonsultować się ze znajomym. Rozmowa ta wpłynęła na moją decyzję na tyle, że postanowiłem o zakupie rynny wykonanej z metalu. Zrobiłem to mając pełną świadomość, że na rynku dostępne są również egzemplarze, które spełniają podobną funkcję z taką tylko różnicą, że zostały wykonane przez producenta z tworzywa sztucznego. Zależało mi na egzemplarzach metalowych, ponieważ wiedziałem, że nawet przy zróżnicowanych i wyjątkowo wysokich temperaturach w okresie letnim będą one odporne na powstawanie odkształceń na skutek oddziaływania tego typu czynników. Jeżeli chodzi o rynny Kraków jest miastem z wyjątkowo bogatą ofertą. Zakup odpowiedni rynny to był dla mnie dopiero początek. Od razu kupiłem odpowiednie rury i tak zwane kolanka. Zrobiłem to, ponieważ zdawałem sobie sprawę z możliwości stworzenia systemu zakończonego dużymi zbiornikami do zbierania płynącej tamtędy wody deszczowej. Elementami takiego przykładowego zestawu są również końcówki do zamykania przepływu. 

Dlatego teraz śmiało mogę powiedzieć, że inwestycja w rynny z Krakowa powoli mi się zwraca. Mam pewność, że taką właśnie wodę mogę śmiało wykorzystywać do podlewania w swoim ogrodzie i nie tylko. Razem z rynną z Krakowa kupiłem haki, które pozwalają na montaż czegoś takiego do belek.