Mój syn był wielkim fanem gier. Grywał chyba we wszystko, w co dało się grać. Sama nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że na rynku dostępnych jest tyle różnych gier. Cały pokój był już zastawiony różnymi grami i pudełkami po grach. Na kolejne urodziny, które zbliżały się wielkimi krokami, syn chciał dostać, jak można się spodziewać kolejną grę.

Zalety gry Warhammer 40k

gra warhammer 40k - sklepNie miałam pojęcia, jakiej jeszcze gry nie ma, dlatego zapytałam się go, jaką konkretnie chce dostać. Odpowiedział mi, że interesuje go gra Warhammer 40k – Sklep do którego się udałam, posiadał na stanie taką grę i to w dodatku w bardzo przystępnej, niskiej cenie. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to bardzo dobra gra z gatunku RPG, która jest bardzo popularna wśród nastoletnich chłopaków. Zobaczyłam co składa się na zestaw w tej grze. Było to kilkadziesiąt figurek żołnierzy, budowniczych, pojazdów oraz budynków, które układało się w odpowiednich miejscach na dołączonej planszy. Oprócz tego w pudełku znajdowała się również gruba książka z zasadami gry oraz instrukcje, jak grać. Gra została przeznaczona do rozgrywek pomiędzy przynajmniej dwoma osobami. Polegała ona bowiem na walczeniu ze sobą dwóch armii, a jej akcja rozgrywała się około czterotysięcznego roku naszej ery. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że takie gry pobudzają wyobraźnię i kreatywność wśród nastolatków.

Nie wątpiłam w to. Zachęcona tym wszystkim zdecydowałam się zakupić tę grę mojemu synowi i od razu przy kasie poprosiłam o zapakowanie jej na prezent. Kilkanaście dni później syn miał urodziny i od razu po wręczeniu prezentu rozpakował grę. Był bardzo zadowolony, że kupiłam mu oryginalną grę w kolekcjonerskim wydaniu. Jeszcze tego samego dnia zagraliśmy w nią całą rodziną. Muszę przyznać, że gra jest fajna.