Mniej więcej jakiś rok temu zaczęliśmy budować swój dom. Wszystko jest na tą chwilę w powijakach, bo mamy dopiero stan surowy, ale powiedzmy, że idziemy krok po kroku do przodu. Gdy zaczęliśmy prace budowlane to nigdy nie zapomnę tego, co się okazało po wykopaniu fundamentów. Kierownik budowy uświadomił mnie, że działka musi zostać natychmiast ogrodzona.

Zgodnie z przepisami musiałem ogrodzić teren budowy

wysokojakościowe ogrodzenia budowlane w warszawieOkazało się, że nie można sobie ot tak zacząć kopać fundamentów. Trzeba zadbać o to, żeby cały teren budowy był ogrodzony i żeby nie mogły się na niego dostać osoby do tego niepowołane. Przyznam szczerze, że nie miałem o tym bladego pojęcia. Uświadomił mnie właśnie kierownik budowy. No i co trzeba było zrobić? Na szybko musiałem znaleźć firmę, która wynajmuje i dostarcza takie ogrodzenia na teren budowy. Udało mi się szybko zlokalizować oferowane na wynajem wysokojakościowe ogrodzenia budowlane w Warszawie i pojechałem tam osobiście złożyć zamówienie. Już na drugi dzień przywieziono mi na budowę komplet paneli ogrodzeniowych, które po prostu ustawiono dookoła działki. Dwa panele były otwierane na oścież i mogły pełnić funkcję bramy. Za każdy dzień takiego najmu musiałem zapłacić dwieście złotych. Ale to ogrodzenie było rozwiązaniem tymczasowym, bo już po tygodniu mieliśmy działkę odgrodzoną siatką leśną. Wszystko było zgodnie z przepisami, więc mogliśmy bezpiecznie kontynuować prace budowlane na naszej działce.

Od tamtego czasu minął ponad rok a ogrodzenie z siatki nadal skutecznie odgradza naszą działkę od drogi i terenów dookoła niej. Dom pięknie się prezentuje, ale przed nami najwięcej rzeczy do zrobienia. Musimy przede wszystkim zamontować okna i dach, żebyśmy mogli zacząć robić cokolwiek w środku. Na szczęście nam się nigdzie nie spieszy.