W większości domów montowane są rolety antywłamaniowe. Chyba, że mieszkamy na osiedlu strzeżonym to wtedy może to być zakup zbędny. W inny w wypadku mogą się one przydać. Dobrej jakości, wytrzymałe rolety antywłamaniowe posłużą nie tylko jako zabezpieczenie przed potencjalnym złodziejem. Ochronią nasze okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe w różnych kolorach

solidne rolety antywłamaniowe - szczecinZalet montowania rolet zewnętrznych antywłamaniowych jest wiele. Przede wszystkim muszą to być solidne rolety antywłamaniowe – Szczecin ma kilka sklepów z roletami. Główną zaletą jest oczywiście ochrona przed włamaniem. Roleta jest mocna i odporna na próby podważania lub przecinania. Dodatkowo pełni funkcję termoizolacyjną ponieważ zasłonięta roleta nie wpuszcza do środka pomieszczenia promieni słonecznych, a tym samym chroni przed nagrzewaniem. Również działa zadowalająco jeśli chodzi o redukcję utraty ciepła zimą. To pozwala na ograniczenie wydatków związanych z opłatami za ogrzewanie budynku. Poniekąd zapewnia ochronę przed hałasem oraz broni naszej prywatności. Rolety występują w różnych kolorach. Najczęściej wybierane są rolety w kolorze brązowym, beżowym. Producenci dają gwarancję na swoje rolety nawet do 3 lat. Rolety podtynkowe, naokienne lub elewacyjne wybieramy w zależności od etapu budowy domu lub montażu na gotowym obiekcie.

Rolety zewnętrzne zazwyczaj montowane są na parterach bloków mieszkalnych lub na ich najwyższych kondygnacjach ze względu na ochronę przed włamaniem. Jednak rolety pełnia też inne funkcje jak ochronę szyb okiennych przed gradobiciem. Wycena rolet dokonywana jest w zależności od wielkości okna. Rolety sterowane automatycznie też mogą mieć wyższą cenę od klasycznych rolet. Brązowe rolety są najczęściej kupowane.