Pochodzę z rodziny alkoholików. Nie ukrywam, że jest to bardzo dysfunkcyjna rodzina. Całe szczęście zdawałam sobie z tego sprawę, już od najmłodszych lat. Kiedy więc w życiu dorosłym poczułam pierwsze problemy związane z tym, że nie mogę ułożyć sobie życia przez brak odpowiednich wzorców, zdecydowałam się niemal natychmiast udać na terapię. Dość długo jednak zastanawiałam się nad tym, jaka będzie najlepsza.

Zalety ustawień rodzinnych w terapii

hellingerowskie ustawienia rodzinne w terapiiPo przeanalizowaniu różnych rozwiązań doszłam w końcu do wniosku, że najlepsze będą dla mnie ustawienia rodzinne. Dowiedziałam się bowiem, że w takiej sytuacji, to znaczy w sytuacji, gdy pochodzi się z dysfunkcyjnej rodziny, Hellingerowskie ustawienia rodzinne w terapii są bardzo skuteczne. Do ich największych zalet należy to, że terapia jest zawsze bardzo szybka i skuteczna. Można ją przeprowadzać zarówno indywidualnie, jak i z innymi członkami rodziny. Bardzo ważne jest również to, że terapie rodzinne według ustawień Berta Hellingera są przeprowadzane przez bardzo dobrych fachowców, którzy przeszli odpowiednie kursy i są do tego dobrze przygotowani. Całe szczęście w mojej okolicy znalazłam bardzo dobry ośrodek zdrowia psychicznego, gdzie można się było zapisać na taką terapię. Okazało się, że specjalista, który ją prowadzi ma bardzo szybkie terminy, dlatego może on mnie przyjąć już kilkanaście dni później.

Bardzo się z tego faktu ucieszyłam, a jeszcze bardziej ucieszył mnie fakt, że terapia okazała się naprawdę solidna. Dzięki temu odkryłam swój nieuświadomiony żal do rodziny, a także dowiedziałam się, jak teraz mogę nad sobą pracować. Byłam bardzo zadowolona z tego, jak wielką pomoc zaoferował mi terapeuta. Dość szybko przeszłam tak zwany etap katharsis i poczułam się o wiele lepiej.