Pewnie spotkaliście się już z gabinetami hiperbarycznymi. A może nie? Są to gabinety, w których umieszczone są specjalne komory hiperbaryczne do prowadzenia tlenoterapii. Jak już sama nazwa wskazuje jest to terapia tlenem, która ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Tlen wspomaga pracę naszych narządów.

Jaką komorę hiperbaryczną do gabinetu wybrać?

komora hiperbaryczna do gabinetuKomorę jest łatwo znaleźć na polskim rynku. Wybór jest duży wśród firm oferujących takie urządzenie. Koszt zakupu takiej komory to minimalnie 30 tys złotych. Komora hiperbaryczna do gabinetu wcale nie musi być duża więc posiadając do dyspozycji pomieszczenie o powierzchni zaledwie 15 m2 mamy już możliwość otwarcia takiego gabinetu. Komory są bardzo łatwe w obsłudze. Jeśli dysponujemy większym pomieszczeniem możemy zakupić kilka komór lub większe komory na przykład wieloosobowe. Te drugie są przydatne dla prowadzenia terapii dziecka wraz z rodzicem. Jeden seans terapii trwa około godziny. Cena za taką usługę to koszt około 150 zł. Możemy też skorzystać z takiej usługi w ramach NFZ jeśli w naszej okolicy znajduje się gabinet, który ma podpisaną z nim umowę. Medycznie prozdrowotny wpływ tlenu na nasz organizm już dawno został udowodniony. Dotlenienie organizmu poprawia jego funkcjonowanie. Dlatego z takich zabiegów chętnie korzystają osoby borykające się z urazami, cukrzycą, miażdżycą, osoby po wylewach z nadciśnieniem tętniczym, pacjenci borykający się z Parkinsonem, dzieci z ADHD ale także osoby, które chcą dobrze wyglądać.

Tlen wspomaga odbudowę naskórka a więc taka sesja ma wpływ na nasza skórę niczym pobyt w spa. Tlen w komorach podawany jest pod wysokim ciśnieniem za pomocą maski. Same komory to urządzenia bezpieczne i sprawdzone. Przeciwskazaniem może być klaustrofobia, ciąża czy rozrusznik serca.

Więcej na: https://omnioxy.com/