Salon to pomieszczenie przeznaczone głównie do przyjmowania gości. Ze względu na przypisaną funkcję – jest miejscem najmniej prywatnym i najwięcej mówiącym o właścicielach domu czy mieszkania. Mimo różnych upodobań i gustów – pokój dzienny jest najbardziej dopracowany stylistycznie oraz najbardziej elegancki.

Do salonu poleca się białą listwę przypodłogową

biała listwa - salon Zdaniem ekspertów – salon jako miejsce wizytowe wymaga zabiegów precyzujących i upiększających jego wystrój. Jednym z zadań podejmowanych przez świadomych właścicieli lub dekoratorów jest dobór listew służących do wykończenia ścian oraz podłogi. Ważną cechą określającą, czy listwa sprawdzi się w danym pomieszczeniu jest oczywiście jej kolor. Zasadniczo listwa przypodłogowa powinna odzwierciedlać kolor podłogi lub ściany. Niemniej jednak, w przypadku podłóg lub ścian o oryginalnej i rzadko spotykanej kolorystyce, znalezienie odpowiedniej listwy jest nie tylko trudne, lecz także niemożliwe. Białe listwy przypodłogowe do salonu to przez znawców jedno z najczęściej i najchętniej stosowanych rozwiązań kompromisowych w przypadku braku wykończeń w odpowiednim kolorze. Biel jako barwa uniwersalna, a także łącząca w sobie wszystkie kolory, pasuje doskonale zarówno do szarości, brązu, beżu jak i wielu, wielu innych. Dodatkową zaletą bieli, a co za tym idzie – również listew w tym kolorze – jest jej niezwykle elegancki charakter. Biel będzie zawsze stanowiła wykończeniowy sznyt bez względu na całą stylistykę wnętrza.

Dobór elementów wykończeniowych zazwyczaj spędza sen z powiek architektów wnętrz oraz właścicieli mieszkań. Kolor jest jedną z najtrudniejszych do skomponowania cech. Wiele osób rozwiązuje ten dylemat, wybierając po prostu elementy w barwie białej. Biel to kolor nie tylko uniwersalny i pasujący do wszystkich innych kolorów, lecz także niezwykle gustowny.