Wnętrze piwnicy, to miejsce, które obok powierzchni dachowej jest najbardziej narażone na występowanie wszelkiego rodzaju wilgoci. Jako, że wnętrze piwnicy leży pod poziomem ziemi, jest narażone także na zalania. W wielu wypadkach Aby zapobiec tego typu zdarzeniom, wykonuje się specjalne izolacje wnętrza piwnicy. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie przed wilgocią piwnicy w domu czy miejscu pracy.

Jak można wykonać hydroizolację piwnicy?

izolacja piwnicyIzolowanie piwnicy często trzeba zacząć od wyłożenia materiału izolacyjnego na powierzchni ław fundamentowych. Izolacja piwnicy może być wykonywana za pomocą wielu materiałów. Dzięki ich trwałości i wytrzymałości na wszelkiego związki, które są w gruncie, mogą one spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Jednym z elementów izolujących piwnicę jest masa bitumiczna, która może być nakładana za pomocą szpachli. Jednak to nie jedyny sposób izolacji, jak może być wykonywany w każdego rodzaju piwnicy. Stosuje się też takie materiały jak maty betonitowe, folie czy membrany. Dodatek materiału polimerowego do masy bitumicznej sprawia, iż poziom hydroizolacji jest dużo wyższy. Dzięki temu tego typu materiał jest używany w miejscach, które są w dużo większym stopniu narażone na zawilgocenie. Izolację z użyciem najwyższej klasy materiałów wykonujemy także wtedy, gdy dom został postawiony na terenie, na którym wody gruntowe znajdują się na niskim poziomie.

Zaizolowanie powierzchni ścian piwnicy jest niezbędne nie tylko podczas powstawania wilgoci. W wielu wypadkach jest także niezbędne w miejscach, gdzie dochodzi do zalewania piwnicy podczas dużych opadów deszczu. Wysokiej jakości izolacja bitumiczna, z dodatkiem elementów polimerowych może uchronić fundamenty i ściany przed niebezpiecznym uszkodzeniem.